Chcesz iść na podyplomówkę? Zastanawiasz się, czy pogodzisz dodatkowe zajęcia z życiem codziennym? Szukasz informacji, ile trwają studia podyplomowe? Dobrze trafiłeś! W artykule rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości dotyczące „studiów po studiach”. Czytaj dalej, jeśli planujesz poszerzyć swoje wykształcenie i uzyskać dostęp do nowej, wartościowej wiedzy.

Zdobywanie nowych kwalifikacji – dla kogo studia podyplomowe?

Na studia podyplomowe często decydują się ci, którzy chcą zdobyć konkretne umiejętności i specjalistyczną wiedzę z określonej dziedziny, niekoniecznie związanej z ich wykształceniem kierunkowym. Podyplomówka pozwala im poszerzyć horyzonty i wytyczyć nową ścieżkę kariery. Kto może pozwolić sobie na tę formę samodoskonalenia? Warunkiem podjęcia nauki jest dyplom ukończenia uczelni wyższej: tytuł licencjata, magistra, inżyniera. Aby rozpocząć studia podyplomowe nie wystarczy matura ani studium pomaturalne. Warto jednak wiedzieć, że dodatkowe kształcenie jest możliwe już w trakcie studiów magisterskich. Jeśli nie chcesz tracić czasu i masz możliwości, aby uczyć się równolegle, nic nie stoi na przeszkodzie!

Co dają studia podyplomowe?

Dla absolwentów kierunków inżynierskich i posiadaczy tytułu licencjata lub magistra kształcenie podyplomowe pozwala w krótkim czasie zdobyć nowe kompetencje. Ma to realny wpływ na ugruntowanie swojej pozycji na rynku pracy, może też przyczynić się do szybkiego awansu. Umożliwia także szukanie zatrudnienia w zupełnie nowym zawodzie. Dodatkowe uprawnienia i umiejętności budują wizerunek eksperta i ugruntowują pozycję profesjonalisty. Trzeba jednak pamiętać, że ukończenie podyplomówki nie daje nowego tytułu naukowego – nie są to studia doktoranckie. Możesz za to liczyć na świadectwo ukończenia studiów podyplomowych. W szkolnictwie nie ma żadnych ograniczeń, co do ilości kierunków, które możesz podjąć. Jeśli marzy Ci się wszechstronne poszerzanie wiedzy, ten typ studiów jest dla Ciebie świetnym rozwiązaniem.

Studia podyplomowe online w Edukatorze – elastyczne zdobywanie wiedzy

Przeraża Cię wizja zjazdów 2 razy w miesiącu? Ścisk w pociągu co drugi weekend w drodze na uczelnię? Stanie w korkach, żeby dojechać na zajęcia? W Edukatorze te problemy nie istnieją. U nas możesz podjąć studia podyplomowe online i uczyć się wtedy, kiedy Ci pasuje. Rano, tuż przed wschodem słońca – kiedy wszyscy jeszcze śpią, a w domu jest cisza i spokój. We wtorkowe popołudnie, w kawiarni – wystarczy dostęp do Internetu i możesz swobodnie przerabiać materiał. Po niedzielnym obiedzie – gdy dzieci są u babci, a Twoja druga połówka realizuje swoje hobby.

Program studiów jest tak skonstruowany, że możesz podzielić go na mniejsze części i uczyć się partiami w systemie blokowym. Zaliczenie? Nigdzie nie musisz jeździć! Przesyłasz do nas prace i wypełnione zadania. Twoje kompetencje zawodowe rosną, Ty w krótkim czasie stajesz się absolwentem studiów podyplomowych i możesz stosować zdobytą u nas wiedzę w praktyce. Sprawdź naszą ofertę i wybierz kierunki studiów, które najbardziej Cię interesują.

Ile trwają studia podyplomowe na naszej uczelni?

Studia podyplomowe trwają zazwyczaj 2 lub 3 semestry. Podobnie jest w Edukatorze. Czas trwania uzależniony jest od kierunku studiów podyplomowych:

  • pedagogika – 3 semestry
  • zarządzanie – 2 semestry

Możesz u nas zdobyć specjalistyczną wiedzę w trybie zdalnym, bez wychodzenia z domu. Nie tracisz czasu i pieniędzy na przejazdy, nikt Cię nie popędza, pracujesz w swoim tempie. Nasi wykładowcy zawsze służą radą i pomocą. A intuicyjna platforma E-learningowa to skarbnica najważniejszych informacji z dziedziny, w której chcesz się kształcić. Edukator da Ci dostęp do narzędzi, dzięki którym wytyczysz sobie nową ścieżkę do osiągania sukcesów zawodowych. Jaki kierunek studiów wybierasz?

Studia podyplomowe – świetne przygotowanie do roli eksperta

Wiesz już, ile trwają studia podyplomowe i do kogo skierowana jest nasza oferta. W przypadku studiów online w Edukatorze procedury rekrutacyjne są bardzo proste. Studia podyplomowe cieszą się dużą popularnością, a tryb zdalny pozwala na swobodę działania i naukę w dogodnym dla Ciebie terminie. Nie czekaj, zainwestuj w nową jakość nauczania i zdobywaj wiedzę na swoich warunkach!